Menu

Czy zobowiązania mogą być nam oferowane przez każdego czy też podobnie jak kredyty jest to usługa określonej jednostki społecznej?

20 sierpnia 2018 - Finanse
Czy zobowiązania mogą być nam oferowane przez każdego czy też podobnie jak kredyty jest to usługa określonej jednostki społecznej?

Sporo ludzi uważa, że pożyczka i kredyt to właściwie to samo. Ważne jest jednak, byśmy pamiętali o tym, iż są to różne produkty, mimo, iż staramy się o nie w bankach czy instytucjach finansowych. Różnice pojawiają się już w przypadku prawnych założeń tych produktów finansowych. Pożyczka jest regulowana na podstawie Kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przyznawane są na podstawie przepisów prawa bankowego.


Kredytu udzielać mogą tylko banki. Pożyczki może nam udzielić praktycznie każda osoba bądź instytucja dysponująca określoną sumą gotówki. Pożyczka dodatkowo może być udzielona w różnych formach, można starać się o dowolną ilość pieniędzy i właściwie zawierana może być w wielu formach. Powinniśmy jednak pamiętać, iż kwoty pożyczek przekraczających sumę pięciuset złotych muszą zostać zachowane w formie umowy pisemnej dla celów dowodowych. W sytuacji kredytu natomiast zawsze powinniśmy się liczyć z umową pisemną.
procenty klocki
Pożyczka daje szansę na uzyskanie gotówki bardzo szybko. Pożyczkobiorca nie ma prawa już później ingerować w sposób wykorzystania przyznanych funduszy. Natomiast kredyty zaciągane są na określony cel. Co ważne, kredyt pozostaje pod stałą kontrolą banku. Pożyczka może być przyznawana nie tylko w formie pieniężnej (np. gotówka), ale również w postaci różnego rodzaju przedmiotów materialnych. Co również w tej sytuacji bardzo ważne: kredyt zawsze związany jest z koniecznością dodatkowych opłat, takich jak prowizja czy oprocentowanie. Natomiast pożyczki mogą pozostawać nieodpłatne. A więc jeżeli interesują nas tego rodzaju propozycje finansowe musimy dostrzegać różnice między kredytem a pożyczką.
na jachcie
Tylko jedna transza na miesiąc zamiast paru, przeciągnięty okres spłaty i co więcej ponadprogramowa kwota pieniędzy, którą możemy pozyskać na własny wydatek, to właśnie będzie połączenie zadłużenia. Najświeższe dane jak i również ciekawe publikacje dotyczące kredytów konsolidacyjnych dostępne są pod tym linkiem konsolidacyjnyekspert.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *