Menu

Korek w sali gimnastycznej

11 czerwca 2018 - Sport
Korek w sali gimnastycznej

Sala gimnastyczna jest miejscem, gdzie kontakt z podłogą jest wręcz na porządku dziennym. W związku z tym jej powierzchnia powinna być odpowiednio przystosowana do wykonywania ćwiczeń. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie korka naturalnego. Ten śródziemnomorski surowiec odznacza się wspaniałymi właściwościami, które świetnie sprawdzą się w sali gimnastycznej.

W jakim celu można wykorzystać korek w sali gimnastycznej?

Korek naturalny może posłużyć m.in. do wyciszenia podłoża (np. poprzez zastosowane arkusze korkowe) lub stworzenia elastycznej i ciepłej wykładziny. W tym przypadku zastosowanie mają rolki korkowe. Podłoga korkowa jest bardzo przyjemna w dotyku, elastyczna i co ważne – antyalergiczna. Dzięki sprężystości i miękkości korek potrafi nawet amortyzować upadki. Ćwiczenia gimnastyczne wykonywane na podłodze korkowej stanowią więc czystą przyjemność. Duży wybór arkuszy i rolek korkowych znajdziemy w sprzedaży stacjonarnej i internetowej, np. https://korkrollen.de/.

Mocne strony korka

Korek naturalny jest przede wszystkim bardzo trwałym surowcem. Wśród gamy rozległych właściwości wyróżnia się m.in.:

Alternatywne wykorzystanie korka w szkołach

Nie tylko sala gimnastyczna jest miejscem, gdzie zastosowanie może mieć naturalny korek. Bardzo często na szkolnych korytarzach można zauważyć na przykład wiszące tablice korkowe, które pełnią istotną funkcję. Ponadto arkusze korkowe mogą posłużyć do wyciszenia pomieszczeń, które tego wymagają (np. szkolna biblioteka). Korek jest w pełni przyjazny dla człowieka oraz środowiska, dlatego popularność surowca stale rośnie.
yoga
Korek naturalny znajduje zastosowanie w każdym obszarze naszego życia. Można spotkać go w domu, w szkole, w pracy lub w innych placówkach. Ten niedościgniony pod względem właściwości materiał nieustannie wpisuje się we współczesne trendy, dążące do ekologicznych rozwiązań. Naturalność zawsze była i będzie stawiana na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *